EKKL Taurės turnyro finalo pakartojime – KK „Žiežmariai“ pergalė

EKKL Taurės turnyro finalo pakartojime – KK „Žiežmariai“ pergalė 544

Balandžio 7 dieną, Kaišiadoryse, A. Brazausko gimnazijos sporto salėje įvyko paskutinės EKKL II etapo rungtynės, kuriose susitiko A grupės komandos – aikštelės šeimininkai KK „Statyba“ (2/3) ir svečiai iš Žiežmarių KK „Žiežmariai“ (4/1). Šios dvi komandos užbaigė ir EKKL Taurės turnyrą, kuriame nugalėjo KK „Žiežmariai“, tad šiose rungtynėse KK „Statyba“ turėjo progą revanšuotis.

Rungtynes geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie laimėjo sausą atkarpą 7:0, tačiau tuomet savo žodį tarė ir svečiai, kurie sužaidus 5 minutes išlygino rezultatą 9:9. Antrąją pirmojo kėlinio pusę geriau sužaidė svečiai ir laimėjo pirmąsias 10 minučių rezultatu 17:12. Gerai baigę pirmąjį kėlinį žiežmariečiai ir antrajame nemažino apsukų – sužaidus 2 minutes komandas skyrė 10 taškų (24:14). Antrąjį kėlinį KK „Žiežmariai“ laimėjo rezultatu 21:12 ir po dviejų kėlinių pirmavo 38:24.

Nors 14 taškų skirtumas šiuolaikiniame krepšinyje nėra didelis, tačiau daug kas priklauso nuo oponentų, o šiame mače KK „Statyba“ varžovai daugiau patyrę ir daugiau šilto bei šalto matę žiežmariečiai, kurie išlaikė saugų atstumą ir trečiasis kėlinys baigėsi taikiai – 21:21. Skirtumas išliko tie patys 14 taškų (59:45). Ketvirtajame kėlinyje niekas iš esmės nepasikeitė, žiežmariečiai užbaigė savo pradėtą darbą ir laimėjo rungtynes rezultatu 55:77 (12:17, 12:21, 21:21, 10:18).

Skaičiai: tragiškas KK „Statyba“ pataikymas iš dviejų taškų zonos, vos 29% mestų metimų pasiekė tikslą, kai tuo tarpu KK „Žiežmariai“ pataikė 52% dvitaškių metimų. Ir dar vienas žymus skirtumas tarp komandų – baudų metimai. Aikštelės šeimininkai pataikė 35% mestų baudų metimų, o svečiai – 64%.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė KK „Žiežmariai“ atstovas Evaldas Kocys, kuris surinko 25 naudingumo balus.

KK „Statyba“ pasižymėjo: Vilius Bauras 19 tšk. (6 atk. kam., 19 naud. b.), Rokas Žalys 17 tšk., Kazimieras Motiekaitis 8 tšk. (6 atk. kam.). Taip pat norėčiau išskirti Donatą Kudžmą, kuris atkovojo 12 atšokusių kamuolių ir užfiksavo geriausią rezultatą rungtynėse.

KK „Žiežmariai“ pasižymėjo: Evaldas Kocys 18 tšk. (6 atk. kam., 6 išpr. praž., 25 naud. b.), Evaldas Černiauskas 17 tšk. (7/11 dvit. met., 10 atk. kam., 5 kl., 19 naud. b.), Lukas Jurkevičius 12 tšk. (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

Rungtynių akimirkos (Antanas Radlinskas): [nuotraukų galerija]