Įspūdingą ketvirtą kėlinį sužaidę „Žiežmariai“ patiesė „Rodą“ ir pateko į EKKL Taurės finalą 501

Vasario 21 dieną visi Elektrėnų-Kaišiadorių lygos gerbėjai rinkosi į Rumšiškių A. Baranausko gimnaziją, kur buvo žaidžiami EKKL Taurės turnyro pusfinaliai. Pirmieji į kovą stojo KK „Roda“ (1 vieta po I rato) ir KK „Žiežmariai“ (4 vieta po I rato). Abi komandos viena kitą puikiai pažįsta, nes ilgus metu rungtyniavo Kaišiadorių lygoje. Žinant kiek liko iki medalių, komandos surinko gausias pajėgas, kad priartėtų prie pirmojo sezono titulo.

Pirmąjį pusfinalį atidarė taiklus Luko Aleksiūno dvitaškis metimas, bet jau kitoje atakoje tolimą metimą pataikė „Žiežmarių“ komandos žaidėjas Tomas Čiupas. Sužaidus 3:25 komandas jau skyrė 10 taškų (4:14), kai eilinį tolimą savo metimą pataikė „Žiežmarių“ komandos žaidžiantysis treneris Arvydas Pūras, kuris demonstruoja puikią sportinę formą šioje sezono stadijoje. Po tokio šalto dušo prabudo ir „Rodos“ kolektyvas, kuriems pavyko prisivyti priešininkus ir pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 18:16, žiežmariečių naudai.

Antrasis ketvirtis prasidėjo taikliu „Rodos“ metimu ir rezultatas tapo lygus 18:18. Visas 10 minučių vyko įnirtinga kova, ir nors į priekį bent keliais taškais buvo pabėgę žiežmariečiai, „Rodos“ kolektyvas stengėsi išlaikyti deficitą kuo mažesnį, kas jiems puikiai pavyko. Antrąjį ketvirtį laimėjo žiežmariečiai 18:17, o bendras rungtynių rezultatas po dviejų kėlinių buvo 33:36, „Žiežmarių“ komandos naudai.

Per ilgąją pertrauką jėgas atgavę ir žaidimo planą sutarę žaidėjai grįžo į aikštę ir tęsė pradėtą darbą. Trečiąjį kėlinį sėkmingai pradėjo... Taip, ir vėl „Roda“. Po taiklaus Pauliaus Pociaus tritaškio metimo rezultatas tapo vėl lygus 36:36 ir kaip lietuvių liaudies išmintis byloja: „trukt už vadžių, vėl iš pradžių“. Jeigu pataiko priešininkai, reikia į tai kažkaip atsakyti, o žiežmariečiai geriausiai tai moka padaryti tolimais metimais – po tritaškį pataikė Arvydas Pūras ir Lukas Jurkevičius. Ir nors „Žiežmariai“ išsiveržė į priekį, „Roda“ rankų nenuleido, o sužaidus 5 minutes, po taiklaus Justino Kursevičiaus tritaškio metimo išsiveržė į priekį 46:45. Per likusias 5 minutes „Roda“ dar šiek tiek padidino pranašumą ir ketvirtį laimėję rezultatu 20:14, išsiveržė į priekį 53:50.

Laukė intriguojantis ir pilnas įtampos ketvirtasis kėlinys, kuriame pirmieji pasižymėjo ir vėl „Rodos“ krepšininkai. Bet tuomet stojo tyla. Savo žodį tarė praėjusių metų EKKL čempionai KK „Žiežmariai“, kurie sužaidė puikią 5 minučių atkarpą 12:0 ir išsiveržė į priekį rezultatu 62:55. Ir nors „Rodos“ komandai buvo pavykę priartėti per 1 tašką (61:62), visgi rungtynių pabaigą šaltesniais nervais sužaidė žiežmariečiai ir pelnytai laimėjo įspūdingai sužaistą ketvirtąjį kėlinį 27:13 bei rungtynes 66:77 (16:18, 17:18, 20:14, 13:27) ir pirmieji pateko į EKKL Taurės turnyro finalą.

Skaičiai: žiežmariečiams pavyko susitvarkyti su įtampa, kas leido sėkmingiau realizuoti baudų metimus – 80% prieš 56% „Rodos“ komandos. Taip pat aiškus skirtumas matosi perimtų kamuolių grafoje, čia „Žiežmariai“ nugvelbė 11 kamuolių, kai tuo tarpu „Roda“ perėmė vos 3 kamuolius. Bet ne viskas „Rodos“ komandai susiklostė taip blogai. Ne pirmose rungtynėse savo profilį pakeitę langininkai, puikiai „stogavo“ varžovų metimus – šiose rungtynėse „Roda“ blokavo 5 metimus, kai žiežmariečių sąskaitoje apskritas nulis.

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė KK „Žiežmariai“ komandos vairininkas Arvydas Pūras, kuris surinko 31 naudingumo balą ir tapo naudingiausiu šių rungtynių žaidėju.

„Roda“ komandoje pasižymėjo: Jonas Grenda 14 tšk. (13 atk. kam., 22 naud. b.), Paulius Pocius 13 tšk. (7 atk. kam., 4 rez. perd., 7 kl., 16 naud. b.), Justinas Kursevičius 12 tšk. (4/14 trit. met., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kl.), Motiejus Gimžauskas 11 tšk..

„Žiežmarių“ komandoje pasižymėjo: Arvydas Pūras 25 tšk. (5/17 trit. met., 14 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam., 6 išpr. praž., 31 naud. b.), Tomas Čiupas 16 tšk. (15 naud. b.), Lukas Jurkevičius 15 tšk. (9 atk. kam., 5 rez. perd., 5 išpr. praž., 27 naud. b.).