KK „Žiežmariai“ lengvai įveikė „Megalinija“ komandą ir pateko į EKKL Taurės pusfinalį 497

Vasario 19 dienos vakarą Žiežmarių gimnazijos salėje įvyko dar vienas EKKL Taurės turnyro ketvirtfinalis. Aikštelės šeimininkai KK „Žiežmariai“ priėmė svečius iš Kaišiadorių „Megalinija“ komandą. Po pirmojo EKKL rato 4 vietą turnyrinėje lentelėje užėmę žiežmariečiai turėjo daugiau laisvų dienų pasiruošti dvikovai. Verta paminėti, jog aikštelės šeimininkams išpuolė stipriausias varžovas, atsižvelgiant į turnyrinę lentelę, kadangi „Megalinija“ komanda užėmė 5 vietą. Žinant rungtynių svarbą, komandos į rungtynes susirinko ypač gausiai.

Pirmoji pirmojo ketvirčio pusė vyko atkakliai, taškas į tašką. Nors svečių komandoje tik Edgaras Žukauskas rinko taškus, to pakako, kad išlaikyti žiežmariečius šalia savęs. Sužaidus 5 minutes, rezultatas buvo lygus 8:8. Bet likus žaisti 3 minutes, aikštelės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir laimėjo atkarpą 10:2, kas leido laimėti pirmąjį ketvirtį 20:12.

Jau pirmoje antrojo kėlinio atakoje Lukas Jurkevičius švystelėjo taiklų tritaškį metimą ir žiežmariečiai įgijo dviženklę persvarą – 23:12. Po kelių tylos minučių pasižymėjo ir svečių komanda, bet į tai sėkmingai atsakė ir „Žiežmarių“ komanda. Išlaikydami ramybę, žiežmariečiai neprisileido varžovų per arti, o vienu metu komandas skyrė net 16 taškų. Antrąjį ketvirtį laimėjo taip pat žiežmariečiai – 19:14. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo švieslentėje degant rezultatui – 39:26, aikštelės šeimininkų naudai.

Po pertraukos grįžęs „Megalinijos“ kolektyvas čiupo jautį už ragų – pataikė du tolimus metimus, sumažino deficitą iki 7 taškų (39:32) ir sugrąžino intrigą, jog dar ne viskas baigta. Tiesa, tuomet prabudo ir aikštelės šeimininkai, komandos ketvirtį pradėjo dvitaškį pataikęs kovingasis Evaldas Kocys, o tolimą bombą į varžovų krepšį įskraidino tylusis, bet žinantis kada reiki pataikyti, Arvydas Pūras ir skirtumas vėl tapo dviženklis (44:32). Likusias 6 minutes žiežmariečiai sužaidė tiesiog idealiai – 15:1 ir pasiuntė varžovus į nokdauną. Po trijų kėlinių – 59:33, „Žiežmarių“ naudai.

Esant tokiam skirtumui, ketvirtasis kėlinys nieko intriguojančio nebežadėjo. Nepaisant to, aikštelės šeimininkai apsukų nemažino, sužaidė ketvirčio pradžią 9:0 ir skirtumas padidėjo iki 35 taškų, kas tik dar labiau sumenkino šansų įžiebti bent mažiausią viltį sukurti stebuklą. Ketvirtasis kėlinys baigėsi rezultatu 23:15, o rungtynės – 82:48 (20:12, 19:14, 20:7, 23:15).

Skaičiai: atsižvelgiant į rungtynių rezultatą, stebuklų statistikos protokole iš „Megalinijos“ komandos tikėtis negalime. Visos grafose pirmauja žiežmariečiai, išskyrus išprovokuotas pražangas. „Žiežmariai“ išprovokavo 14 pražangų, „Megalinija“ – 19. Bet pakalbėkime ne apie komandinius pasiekimus. Į akis labiausiai krenta svečių komandos žaidėjų indėlis į rungtynes taškais. Komanda pelnė 48 taškus, o net 24 iš jų pelnė vienas Edgaras Žukauskas. Kitus 24 taškus surinko 6 žaidėjai kartu sudėjus.

Naudingiausiai rungtynėse pasirodė KK „Žiežmariai“ komandos taikliarankis bokštas Evaldas Černiauskas, surinkęs 25 naudingumo balus.

„Žiežmarių“ komandoje pasižymėjo: Arvydas Pūras 22 tšk. (6/10 trit. met., 5 per. kam., 22 naud. b.), Evldas Černiauskas 15 tšk. (3/3 dvit. met., 2/3 trit. met., 3/4 baud. met., 7 atk kam., 4 per. kam., 5 išpr. praž., 25 naud. b.), Lukas Jurkevičius 12 tšk. (5 rez. perd., 4 kl.). Taip pat norėčiau paminėti Roką Tamulevičių, kuris pelnė tik 5 taškus, bet puikiai talkino komandos draugams, atkovojo 8 atšokusius kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Megalinija“ komandoje pasižymėjo: Edgaras Žukauskas 24 tšk. (3/16 trit. met., 9/11 baud. met., 4 rez. perd., 13 kl., 9 išpr. praž.), Tomas Lapašinskas 7 tšk. (4 atk. kam.), Laurynas Radzevičius 6 tšk. (11 atk. kam., 15 naud. b.).