Pirmieji didžiojo finalo dalyviai – KK „Rumšiškės“

Pirmieji didžiojo finalo dalyviai – KK „Rumšiškės“ 566

Gegužės 3 dieną, A. Brazausko gimnazijoje vyko EKKL Didžiosios taurės pusfinalių kovos, pirmieji į kovą stojo čempionato lyderiai KK „Roda“ ir vis geriau atrodantys KK „Rumšiškės“. Ypač gausiai į rungtynes susirinkę KK „Roda“ atstovai lengvo pasivaikščiojimo svečiams iš Rumšiškių nežadėjo, juolab, kad kaišiadoriečiai šiame sezone patyrė vos du pralaimėjimus. Tiesa, vienas pralaimėjimas patirtas žaidžiant EKKL Taurės turnyo pusfinalyje, tad pusfinalio laiptelis yra mįslė KK „Roda“ kolektyvui.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo rumšiškiečiai, kurie sužaidus 5 minutes jau pirmavo 10 taškų skirtumu (15:5). Kiek netikėtas rezultatas žaidžiant prieš KK „Roda“? Kokios to priežastys? Apie tai galėtų papasakoti tik kaišiadoriečiai, kurie buvo laikomi šios kovos favoritais, o galbūt tai ir pakišo koją. Antroji pirmojo kėlinio dalinis vyko apylygiai ir po pirmųjų 10 minučių komandas skyrė tie patys 10 taškų (23:13). Antrajame kėlinyje KK „Rumšiškės“ išlaikė dviženklį pranašumą. Ir nors ketvirtis vyko ne itin gražiai žiūrovų akims – mažą įmestų taškų kiekį pakeitė didelis emocijų kiekis. Po kiekvieno taiklaus metimo komandos džiūgavo lyg tai būtų paskutinis pergalingas rungtynių metimas. Antrasis kėlinys baigėsi rezultatu 38:26, priekyje vis dar buvo KK „Rumšiškės“.

Po ilgosios pertraukos grįžę rumšiškiečiai tęsė savo pradėtą darbą – padidino savo pranašumą net iki 17 taškų (43:26). Tačiau nepaisant to, KK „Roda“ nenuleido rankų, o po dviejų taiklių tolimų Arūno Kavaliausko metimų skirtumas sumažėjo iki 7 taškų (44:37). Bet KK „Rumšiškės“ turėjo taip pat turėjo savo atsakymą – sužaidė sėkmingą kėlinio pabaigą ir prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį susigrąžino 16 taškų pranašumą (57:41). Paskutiniame kėlinyje žiūrovai laukė KK „Roda“ šturmo, tačiau komandai niekaip nekrito metimai, o rumšiškiečiai tuo pasinaudoję padidino savo persvarą iki 21 taško (67:46). Paskutinis ketvirtis vyko labai nerezultatyviai ir komandos bendrai sumetė vos 19 taškų (9:10). Rungtynės baigėsi rezultatu 50:67 (13:23, 13:15, 15:19, 9:10) ir kelialapį į didįjį finalą iškovojo KK „Rumšiškės“, o KK „Roda“ kolektyvui pusfinalio laiptelis vis dar išlieka neįveikiamas.

Naudingiausiai pirmosiose pusfinalio rungtynėse pasirodė KK „Rumšiškės“ atstovas Tomas Milinskas, kuris surinko 24 naudingumo balus.

KK „Roda“ pasižymėjo: Justinas Kursevičius 13 tšk. (2/10 trit. met., 6 rez. perd.), Arūnas Kavaliauskas 8 tšk., Karolis Kursevičius 6 tšk. (10 atk. kam., 5 kl.), Jonas Grenda 6 tšk. (7 atk. kam.).

KK „Rumšiškės“ pasižymėjo: Tomas Milinskas 20 tšk. (7/17 dvit. met., 17 atk. kam., 24 naud. b.), Mantas Gudeliauskas 18 tšk. (5 atk. kam., 5 per. kam., 21 naud. b.), Lukas Kandratavičius 10 tšk. (7 atk. kam., 5 rez. perd.).

Rungtynių akimirkos: [nuotraukų galerija] [nuotraukų galerija]

Rungtynių vaizdo transliacija: [vaizdo įrašas1] [vaizdo įrašas2]