„Statybos“ cunamis trečiajame kėlinyje nuplovė „Bauwerk-Boen“ komandą

„Statybos“ cunamis trečiajame kėlinyje nuplovė „Bauwerk-Boen“ komandą 473

Sausio 26 dienos popietę krepšinis visus kvietė į A. Brazausko gimnaziją. Čia pečius surėmė Kaišiadorių „Statyba“ (8/3) ir svečiai iš Elektrėnų „Bauwerk-Boen“ (7/4). Laukė įnirtingas krepšinio spektaklis.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, startavę atkarpėle 4:0. Tada išsijudino ir „Statyba“, jiems pavyko laimėti dar sėkmingesnę atkarpą (10:0) ir išsiveržti į priekį 10:4. Žaidimas aprimo, o likus žaisti nepilnas 3 minutes, Povilas Makūnas iš „Bauwerk-Boen“ komandos, išlygina rezultatą 14:14. O ketvirtį užbaigė taiklus „Statybos“ tritaškis metimas, kuris užfiksavo minimalią aikštelės šeimininkų komandos persvarą 19:18.

Justas Tilvikas užbaigė pirmąjį ketvirtį ir pradėjo antrąjį. Po taiklaus Justo tritaškio metimo „Statyba“ pirmavo 4 taškais (22:18). Sužaidus 2:40 svečiai vėl išlygino rezultatą (25:25). Ir nors „Statyba“ laimėjo atkarpą 5:0, prasidėjų jų problemos. Aikštelės šeimininkai krito į duobę, pralaimėjo atkarpą 11:0 ir jau buvo besivejančių vaidmenyje, „Bauwerk-Boen“ pirmavo 6 taškais (36:30). Sėkminga ketvirčio pabaiga leido svečiams išeiti į ilgąją pertrauką pirmaujant rezultatu 41:34. Antrąjį ketvirtį elektrėniškiai laimėjo 23:15.

Ilgają pertrauką vieni žaidėjai išnaudoja poilsiui, o kiti išklauso trenerių nurodymus ir imasi jų vykdyti. Būtent antrasis variantas nutiko su „Statybos“ komanda. Jau nuo pirmų minučių jie sėkmingai puolė ir dar sėkmingiau gynėsi, o sužaidus 3:25 išsiveržė į priekį minimaliu skirtumu (44:43). Ir nors svečiai į tai atsakė taikliu dvitaškiu metimu, tuomet prasidėjo jų košmaras, kurį susapnavus naktį tikrai kiekvienas atsibustume išpilti šalto prakaito. „Statyba“ per likusias 6 minutes nepraleido nė taško į savo krepšį, o patys sumetė 19, kas leido jiems laimėti ketvirtį 29:4, o rungtynių rezultatą persverti savo naudai 63:45.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Andriaus Gumbrevičiaus technine pražanga ir Ryčio Kijansko diskvalifikacine pražanga. Tai užaugino dar didesnius sparnus „Statybos“ komandai, kurie po kelių sėkmingų atakų pirmavo jau 23 taškais (68:45). Susikaupimą išlaikę visą ketvirtį kaišiadoriečiai išlaikė varžovus per saugų atstumą ir laimėjo rungtynes 80:62 (19:18, 15:23, 29:4, 17:17).

Skaičiai: komandiškesnį žaidimą rodę „Statybos“ žaidėjai atliko 27 rezultatyvius perdavimus, kai svečiai atliko 15. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tritaškių taiklumą 36,8% šeimininkų komandos, prieš 11,5% „Bauwerk-Boen“. Žemus svečių statistinius rodiklius įtakojo dviejų lyderių – Karolio Jovaišos ir Raimondo Sadkausko nebuvimas rungtynėse.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „Statybos“ atstovas Arvydas Ivanauskas, kuris surinko 33 naudingumo balus.

„Statybos“ komandoje pasižymėjo: Arvydas Ivanauskas 21 tšk. (13 atk. kam., 3 bl., 33 naud. b.), Rokas Žalys 18 tšk. (5 kl., 15 naud. b.), Justas Tilvikas 10 tšk..

„Bauwerk-Boen“ komandoje pasižymėjo: Povilas Makūnas 16 tšk. (8 atk. kam., 18 naud. b.), Rytis Kijanskas 14 tšk. (7 atk. kam., 15 naud. b.), Artūras Dunda 9 tšk. (10 atk. kam.).