„TPA“ komanda dar kartą įveikė „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ komandą ir pateko į EKKL ketvirtfinalį 549

Balandžio 11 dienos trečiosios rungtynės vyko Kaišiadoryse, A. Brazausko gimnazijoje. Čia susitiko jaunieji „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ ir daugiau patirties sukaupę „TPA“. Tai buvo jau antroji šių komandų dvikova aštuntfinalio etape. Pirmąjį susitikimą laimėjo „TPA“ ir tai buvo galbūt lemiama akistata šioje serijoje.

Rungtynės prasidėjo gana apylygiai, sužaidus 3 minutes komandas skyrė tik 1 taškas (7:8). Bet tuomet „TPA“ komanda įjungė aukštesnę pavarą ir pabėgo nuo varžovų. Po pirmojo kėlinio „TPA“ pirmavo 23:14. Antrasis kėlinys prasidėjo taip, kaip baigėsi pirmasis – skirtumo tarp komandų didėjimu. Sužaidus 5 minutes „TPA“ komanda pirmavo 15 taškų skirtumu (31:16). Antroji kėlinio dalis vyko apylygiai ir kėlinys baigėsi švieslentėje degant 42:25, „TPA“ komandos naudai.

Po ilgosios pertraukos grįžusios komandos dvikovą tęsė pagal tokį patį scenarijų – besikeičiant atakomis skirtumas vis didėjo. Trečiajame kėlinyje mažiau dėmesio skirdami gynybai, komandos sužaidė rezultatyviausias 10 minučių. Trečiąjį ketvirtį „TPA“ laimėjo 27:19. Net 25 taškų skirtumas tarp komandų jokios intrigos nebežadėjo, tad liko tik formalumai ketvirtajame kėlinyje. Rungtynės baigėsi rezultatu 60:96 (14:23, 11:19, 19:27, 16:27). Iškovodami antrąją pergalę aštuntfinalyje, „TPA“ komanda laimėjo seriją 2:0 ir pateko į ketvirtfinalį, kur jų laukia 3 vietą A grupėje užėmę KK „Statyba“ vyrukai.

Skaičiai: didžiausias skirtumas tarp komandų – dvitaškių metimų pataikymas. Jaunieji kaišiadoriečiai realizavo 42% išmestų dvitaškių metimų, kai tuo tarpu „TPA“ komanda – 69%. Dar vienas ryškus skirtumas – mesti baudų metimai. Aikštelės šeimininkai metė tik 5 baudų metimus, kai tuo tarpu „TPA“ komanda – 13.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „TPA“ komandos atstovas Ignas Mikulis, kuris surinko 41 naudingumo balą.

„Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ komandoje pasižymėjo: Martynas Žilionis 11 tšk. (5 kl.), Domantas Prokarenka 10 tšk. (12 atk. kam., 5 rez. perd., 19 naud. b.), Aurimas Liutkevičius 9 tšk.. Atskiro paminėjimo vertas Lukas Dulkė, kuris atkovojo net 17 atšokusių kamuolių.

„TPA“ komandoje pasižymėjo: Egidijus Plenta 32 tšk. (16/22 dvit. met., 12 atk. kam., 34 naud. b.), Ignas Mikulis 27 tšk. (10/14 dvit. met., 17 atk. kam., 8 rez. perd., 41 naud. b.), Algis Petravičius 12 tšk. (5 rez. perd.).