Absoliutus „Rodos“ dominavimas čempionate, įveikti ir rumšiškiečiai

Absoliutus „Rodos“ dominavimas čempionate, įveikti ir rumšiškiečiai 472

Sausio 24 dienos vakarą kamuoliai bumsėjo Rumšiškių A. Baranausko gimnazijos sporto salėje. Čia savo jėgas pasitikrinti susirinko aikštelės šeimininkai KK „Rumšiškės“ (5/5) ir vienvaldžiai čempionato lyderiai KK „Roda“ (12/0). „Roda“ į šias rungtynes atvyko be brolių Kursevičių, kurie yra svarbūs ne tik aikštelėje, bet ir šalia jos. Tad rumšiškiečiai turėjo gerą progą priversti svečius pajusti pralaimėjimo kartėlį pirmą kartą šiame sezone.

Prasidėjus rungtynėms „Roda“ iškarto darė tai ką moka geriausiai – greitai rinko taškus. Sužaidus 2 minutes svečiai jau pirmavo rezultatu 7:0 ir tai parodė, kad ne tik komandos lyderis Justinas Kursevičius gali rinkti taškus. Pirmuosius savo taškus rumšiškiečiai pelnė sužaidus 3 minutes, pasižymėti pavyko Tomui Bumbulevičiui. Bet „Roda“ nemažino apsukų, sužaidus 5 minutes skirtumas išaugo iki dviženklio (2:12). Visgi ketvirčio pabaigą šiek tiek geriau sužaidė aikštelės šeimininkai ir sumažino varžovų pranašumą, tačiau tai tikrai neguodė. Po pirmojo ketvirčio – 13:21 pirmauja „Roda“.

Kaip prasidėjo antrasis kėlinys? Taip pat kaip ir pirmasis, sausą atkarpą sužaidė „Roda“ ir susigražino dviženklį pranašumą (24:13). Sužaidus dar kelias minutes, skirtumas išaugo iki 15 taškų (31:16) ir tai tikrai buvo ne pabaiga. Antrąjį uraganinį ketvirtį sužaidę svečiai į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami rezultatu 51:28. Antrąjį ketvirtį laimėjo dvigubai – 30:15.

Trečiajame kėlinyje privalėjo įvykti rumšiškiečių šturmas norint atgaivinti viltis į pergalę. Tačiau taip neįvyko, likus žaisti 03:17, po taiklaus Pauliaus Pociaus metimo, skirtumas išaugo net iki 30 taškų. Visgi, ketvirčio pabaigą geriau sužaidė „Rumšiškių“ atstovai ir sugrąžino skirtumą į tokį, koks buvo prasidedant trečiajam ketvirčiui, o tai reiškė, kad rumšiškiečiams pavyko sustabdyti „Rodos“ puolimą. Trečiasis ketvirtis baigėsi taikiu rezultatu 15:15, o bendras rezultatas – 43:66 „Rodos“ naudai.

Paskutinės 10 minučių liko tik garbės reikalas. Kadangi rungtynių nugalėtojas buvo aiškus, komandos labai nesiplėšė, ketvirtis baigėsi rezultatu 15:13, šį kartą rumšiškiečių naudai, o rungtynių sirena užfiksavo rezultatą 58:79 (13:21, 15:30, 15:15, 15:13).

Skaičiai: akivaizdus „Rodos“ dominavimas po krepšiu. Svečiai sugriebė net 56 kamuolius, kai tuo tarpu rumšiškiečiai tik 27. Daugiau atkovotų kamuolių leido daugiau mesti. Tiesa, abi komandos iš žaidimo metė labai panašų skaičių metimų. Vienintėlis aiškus skirtumas – baudų metimai, kurių „Rumšiškės“ metė 12, o svečiai 27.

Naudingiausiai šiose rungtynėse žaidė KK „Roda“ atstovas Paulius Pocius. Jis surinko 33 naudingumo balus.

„Rumšiškių“ komandoje pasižymėjo: Mantas Gudeliauskas 14 tšk. (9 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam., 4 kl., 7 išpr. praž., 17 naud. b.), Tadas Grigaliūnas 13 tšk., Vytautas Bukėnas 9 tšk. (8 atk. kam.).

„Rodos“ komandoje pasižymėjo: Paulius Pocius 24 tšk. (7 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kl., 10 išpr. praž., 33 naud. b.), Lukas Aleksiūnas 21 tšk. (14 atk. kam., 26 naud. b.), Motiejus Gimžauskas 14 tšk. (9 atk. kam., 4 rez. perd.).