Atėjusi žiema aistrų čempionate neatvėsino

Atėjusi žiema aistrų čempionate neatvėsino 579

Aštuntasis turas prabėgo greitai, kaip ir rudeniška šiluma. Kol senbuviai mokė jaunimą krepšinio paslapčių, kitos komandos atkakliai grūmėsi dėl kiekvieno centimetro aikštelėje.

KK „Žiežmariai“ puolimo pamokos SK „Centauras“ jaunimui

Pirmieji kalendorinę žiemą aikštelėje pradėjo Žiežmarių KK „Žiežmariai“ (5/3) ir svečiai Elektrėnų SK „Centauras“ (1/7). Praeitame ture geležinę gynybą prieš lygos autsaiderius pademonstravę žiežmariečiai, šiame ture nustebino kitaip. Jau nuo pirmų rungtynių minučių aikštelės šeimininkai parodė, kas šioje aikštelėje rengia treniruotes ir prisijaukinę lankus. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 31:17. Antrajame žiežmariečiai tęsė pradėtus darbus ir laimėjo ketvirtį 38:18, kas reiškė, jog po dviejų kėlinių aikštelės šeimininkai pirmavo beveik dvigubai - 69:35. Antrojoje rungtynių dalyje elektrėniškius galėjo išgelbėti tik stebuklas, bet Kalėdos dar per toli, tad aikštelėje tęsėsi žaidimas į vieną krepšį, kurį rezultatu 125:60 laimėjo KK „Žiežmariai“. Aikštelės šeimininkų gretose rezultatyviausiai pasirodė Laimonas Alionis – 24 taškai. SK „Centauras“ gretose daugiausiai taškų pelnė Mantas Taravuras – 18 taškų.

KK „Rumšiškės“ apgynė namų tvirtovę nuo Vievio KK „Žiedas“

Gruodžio 5-oji gausi rungtynėmis, pirmieji kovą pradėjo KK „Rumšiškės“ (6/2), kurie priėmė svečius iš Vievio KK „Žiedas“ (5/3). Kaip ir pridera namų aikštelėje žaidžiančioms komandoms, rumšiškiečiai nuo pirmų minučių ėmė kontroliuoti rungtynes ir pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 24:19. Antrajame ketvirtyje komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai, kas sumažino rezultatyvumą, tačiau KK „Rumšiškės“ ir toliau didino savo persvarą. Po dviejų kėlinių rezultatas tapo 41:33. Po ilgosios pertraukos svečiams niekaip nepavyko primesti savojo žaidimo, kas neleido sumažinti atsilikimo. Antroji rungtynių pusė pralaimėta rezultatu 42:36, kas reiškė, jog rungtynes laimėjo aikštelės šeimininkai – KK „Rumšiškės“. Galutinis rungtynių rezultatas – 83:69. KK „Rumšiškės“ gretose nuostabias rungtynes sužaidė vienas komandos lyderių Mantas Gudeliauskas, kuris ne tik pelnė 36 taškus, bet taip pat atliko ir 10 rezultatyvių perdavimų. Svečių komandoje Lukas Jančiauskas pelnė 25 taškus ir atkovojo 13 kamuolių.

„Megalinija“ po ilgosios pertraukos palaužė „Sporto centras“ pasipriešinimą

Antrojoje, Gruodžio 5-osios, dvikovoje pečius surėmė aikštelės šeimininkai „Sporto centras“ (4/4) ir svečiai „Megalinija“ (5/3). Rungtynes, kažkam galbūt netikėtai, geriau pradėjo svečiai, kurie jau per pirmąsias 10 minučių sugebėjo susikrauti 12 taškų pranašumą (6:18). Po šalto dušo nubudę aikštelės šeimininkai antrajame kėlinyje pademonstravo savo puolimo arsenalą, laimėjo ketvirtį rezultatu 26:17 ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų (32:35). Toks varžovų akibrokštas suerzino „Megalinija“ komandą, kurie po ilgosios pertraukos įjungė aukštesnę pavarą ir prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį susigrąžino 12 taškų pranašumą (42:54). Lemiamame kėlinyje svečiai nemažindami apsukų laimėjo ketvirtį 16:22, o rungtynės baigėsi rezultatu 58:76. „Sporto centras“ komandoje daugiausiai, 16 taškų, pelnė Rytis Vičkačka. Svečių komandoje rezultatyviausiai pasirodė Karolis Petkevičius – 20 taškų.

Taškų lenktynes tarp „TPA-Elmenhorster“ ir „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ komandų laimėjo „TPA“

Paskutinės, bet tikrai ne prasčiausios, Gruodžio 5-osios rungtynės įvyko Kaišiadoryse, tarp aikštelės šeimininkų „TPA-Elmenhorster“ (4/4) ir svečių „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ (2/6). Rungtynes komandos pradėjo apylygiai ir didesnį dėmesį skyrė puolimui – pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 25:21, „TPA-Elmenhorster“ komandos naudai. Antrajame ketvirtyje aikštelės šeimininkai pataikė dar daugiau, tuo pačiu leisdami rezultatyviai pasirodyti ir jauniesiems svečiams. Po dviejų kėlinių „TPA-Elmenhorster“ pirmavo rezultatu 56:44. Per ilgąją pertrauką rankas atšalę žaidėjai trečiajame sunkiai rinko taškus ir sužaidė nerezultatyviausią rungtynių ketvirtį – 16:11. Rankoms įgavus „darbinę“ temperatūrą, ketvirtajame kėlinyje žaidimas vyko principu – bėk ir mesk. Paskutinį ketvirtį komandos sužaidė taikiai – 28:28, kas reiškė, jog rungtynes rezultatu 100:83 laimėjo „TPA-Elmenhorster“ komanda. Aikštelės šeimininkų gretose 29 taškus pelnė Robertas Gurskas. „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ gretose 22 taškais pasižymėjo jaunasis Tomas Šalna.

Ketvirtajame kėlinyje sugriuvusi KK „Statyba“ pralaimėjo čempionato lyderiams KK „Roda“

Paskutinę 8-ojo turo dieną sužaisti dar du susitikimai. Pirmajame susitiko dvi komandos iš Kaišiadorių – čempionato lyderiai KK „Roda“ (7/1) ir svečių teisėmis žaidę KK „Statyba“ (5/3) vyrukai. Verta paminėti, jog komandos į rungtynes surinko atitinkamai po 7 ir 6 žaidėjus. Rungtynes komandos pradėjo be didesnių žvalgybų – jau pirmajame kėlinyje kibo viena kitai į atlapus ir bandė įgauti pranašumą, tačiau nei vienai nepavyko, pirmasis kėlinys baigėsi taikiai – 21:21. Antrasis kėlinys vyko taip pat įtemptai, tiesa, šiek tiek sėkmingiau KK „Statyba“, kuriems pavyko įgyti trapų 2 taškų pranašumą (36:38). Po ilgosios pertraukos svečiai sužaidė dar vieną sėkmingą ketvirtį, kuris leido prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį pirmauti 5 taškais (53:58). Žaidimo gijas savo rankose laikę svečiai ketvirtajame kėlinyje neišlaikė turėto pranašumo ir pralaimėjo ketvirtį 22:14, kas reiškė, jog rungtynes rezultatu 75:72 laimėjo KK „Roda“. Čempionatų lyderių gretose daugiausiai taškų pelnė Justinas Kursevičius – 24 taškai. Pralaimėjusiųjų gretose 21 tašką surinko Rokas Klabis.

KK „Vytis“ tik pirmajame kėlinyje priešinosi „Žemkausta-Alvameta“ komandai

Antrosiose sekmadienio rungtynėse susitiko aikštelės šeimininkai KK „Vytis“ (0/7) ir svečiai „Žemkausta-Alvameta“ (3/4). KK „Vytis“ yra vienintelė komanda čempionate dar nelaimėjusi nei vienos dvikovos, tad tai dar vienas šansas pabandyti sumedžioti pergalę. Pirmajame aikštelės šeimininkai, kaip lygūs su lygiais kovojo su daugiau žaidybinės patirties turinčiais varžovais. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 16:19, svečių komandos naudai. Bijodami prisižaisti su jaunimu, kaip jau yra nutikę šiame sezone, „Žemkausta-Alvameta“ vyrukai antrajame kėlinyje įjungė aukštesnę pavarą ir pabėgo nuo varžovų. Po dviejų kėlinių skirtumas tapo 34:48, svečių komandos naudai. Po ilgosios pertraukos „Žemkausta-Alvameta“ tvirtais žingsniais artėjo prie pergalės. Ketvirtojo kėlinio pabaigos švilpukas užfiksavo galutinį rezultatą – 60:93. KK „Vytis“ gretose daugiausiai taškų pelnė Rytis Jakštas – 19 taškų. Svečių komandoje taip pat 19 taškų pelnė Paulius Kazlauskas.

Geriausi savaitės pasirodymai:

Naudingiausiai pasirodė Mantas Gudeliauskas iš KK „Rumšiškės“, surinkęs 40 naudingumo balų.

Rezultatyviausias rungtynes sužaidė taip pat Mantas Gudeliauskas (KK „Rumšiškės“), pelnęs 36 taškus.

Daugiausiai kamuolių atkovojo Liudvikas Babaliauskas (,,Žemkausta-Alvameta"), sugriebęs 22 atšokusius kamuolius.

Geriausiai komandos draugams kamuolius skirstė jau ne kartą minėtas Mantas Gudeliauskas (KK “Rumšiškės“), atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų.