EKKL sužaisti pirmieji antrojo etapo susitikimai

EKKL sužaisti pirmieji antrojo etapo susitikimai 588

Praėjusią savaitę Kaišiadorių-Elektrėnų krepšinio lygoje sužaisti pirmieji penki antrojo etapo susitikimai.

,,Sporto Centras" metus naujus kalendorinius metus pradėjo antra pergale iš eilės

Pirmosios savaitės rungtynės sausio 13 dieną įvyko Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje kur susitiko B (Silpnesniujų pogrupio komandos). Tai šeimininkai ,,Kaišiadorys-ŠSPC-Savex" bei svečiai iš Elektrėnų ,,Sporto Centras". Šiose rungtynėse intriga buvo tik pirmajame kėlinyje, kuris pasibaigė gan rezultatyviomis lygiosiomis 19:19. Nuo antro kėlinio svečiai, kurie po Naujųjų metų grįžo į pergalių kelią ir tik tolo nuo jaunesnių ir mažiau patyrusių varžovų ko pasekoje iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 95:73. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 26 taškus įmetęs Rytis Vičkačka. Paminėtina, kad šis žaidėjas pataikė net 8 tritaškius. Pralaimėjųsiųjų komandoje Laurynas Stralys įmetė 12 taškų.

,,Žemkausta-Alvameta" neturėjo didesnio vargo su ,,Centauras" komanda

Antrosios savaitės rungtynės įvyko Elektrėnuose, kur susitiko taip pat B pogrupio komandos, tai aikštės šeimininkai ,,Centauras" bei svečiai ,,Žemkausta-Alvameta". Šiose rungtynėse nuo pat rungtynių pradžios inciatyvą savo rankas perėmė svečiai, kurie pataikydami kas antrą savo metimą jau po pirmosios rungtynių dalies buvo sumetę pusšimtį taškų bei pirmavo prieš savo varžovus 26 taškų persvara. Antra rungtynių pusė buvo tik formalumas, kurioje ,,Žemkausta-Alvameta" vedama į priekį jau ne pirmą kartą šiemet solidžias rungtynes žaidžiančio ,,bokšto" Audriaus Jakštonio bei komandos vadovo Audriaus Ščerbos,  dar labiau padidino savo pranašumą ir laimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 104:66. Nugalėtojų gretose jau minėtas Audrius Jakštonis įmetė 32 taškus ir atkovojo net 22 kamuolius. Jam gerai talkino Audrius Ščerba, kuris įmetė 29 taškus. Pralaimėjusiems Nerijus Kaminskas įmetė 17 taškų.

Praėjusio sezono finalininkų dvikovoje solidi KK ,,Žiežmariai" pergalė

Tą pačią sausio 14 dieną Žiežmariuose susitiko jau dvi A (Stipresniujų pogrupio) komandos. Tai aikštės šeimininkai ,,Žiežmariai" bei svečiai KK ,,Rumšiškės". Šiose rungtynėse kadangi žaidė pernai metų lygos finalininkai tikėtasi atkaklios kovos. Deja didesnė intriga buvo tik pirmąjį kėlinuką, kurį aikštės šeimininkai laimėjo 18:14. Antrajame kėlinyje užsikūrė šeimininkų komandos puolimo mašina, ko pasakyti apie svečius pasakyti negalėtume. Šį kėlinį ,,Žiežmariai" laimėjo 23:8 ir žengė didelį žingsnį pergalės link. Antroje pusėje reikėjo tik išlaikyti susikrautą persvarą. Tai daryti aikštės šeimininkams trečiajame kėlinyje sekėsi puikiai. Trečiasis kėlinys buvo laimėtas 6 taškų persvara ir rungtynių likimas buvo praktiškai nulemtas. Ketvirtajame kėlinyje pažaisti gavo ir mažiau žaidžiantys KK ,,Žiežmariai" žaidėjai, kurie išlaikė sukauptą persvarą. Galutinis rungtynių rezultatas 77:59 aikštės šeimininkų naudai. Svečių tokį pralaimėjimą galbūt  lėmė tai, kad nežaidė komandos ,,varikliukas" Mantas Gudeliauskas bei vos 33 procentų  taiklumu mestos baudos.

,,Statyba" komanda rimtai kibo į atlapus ir dar vienai lygos trejeto komandai,  deja pergalės tai ir vėl neatnešė

Sausio 18 dieną dar viename A pogrupio mūšyje ,,ginklus surėmė" aikštės šeimininkai KK ,,Statyba" bei svečiai KK ,,Roda". Šias rungtynes galime pelnytai vadinti savaitės rungtynėmis, kadangi visas rungtynes vyko atkakli ir lygi kova ir nei vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamesnės persvaros. Rungtynes geriau pradėjo Justino Kursevičiaus į priekį vedami svečiai,  kurie po pirmosios rungtynių dalies turėjo 8 taškų persvarą. Antrojoje rungtynių pusėjė šeimininkai neleido svečiams nutolti iki dviženklės persvaros ir nuolat ,,kvėpavo į nugarą" varžovams. Visgi rungtynių pabaigą geriau sužaidė KK ,,Roda", kuri ir išplėšė nelengvą pergalę rezultatu 94:88. Rungtynes laimėtos nepaisant padarytų 18 klaidų. Nugalėtojams Justinas Kursevičius įmetė 33 taškus. Pralaimėjusiems Deividas Leonavičius pelnė 21 tašką.

,,TPA-Elmenhorster" ir antrą kartą nepaliko jokių iliuzijų ,,Vytis" iškovoti pergalę

Paskutinėse turo rungtynėse susitiko B pogrupio komandos. Šios komandos susitinka jau antrą kartą iš eilės. Skirtumas tik tas, kad šįkart aikštės šeiminkų teisėmis žaidė ,,Vytis" komanda, kurie priemė ,,TPA-Elmenhorster". Rungtynes geriau pradėjo tikrai nestipriausią sudėtį šioms varžyboms surinkę svečiai, kurie jau po pirmojo kėlinuko pirmavo 15 taškų persvarą. Antrajame kėlinuke svečiai ir toliau puikiai atakuodami bei gindamiesi ir toliau tolo nuo varžovų ir laimėdami antrąjį kėlinuką rezultatu 35:13 po pirmosios rungtynių dalies turėjo solidžią 37 taškų persvarą. Po šio kėlinio gan gausiai sekmadienio vakarą į rungtynes susirinkusiems žiūrovams tapo aiškus. Paminėtina, kad 62 ,,TPA-Elmenhorster" taškai per pirmąją rungtynių pusę yra vienas geriausių pasirodymų šių metų sezone. Antrojoje rungtynių pusėje ,,Vytis" pradėjo geriau pataikyti bei gintis bei nesileido dar labiau mindomi bei laimėdami ketvirtąjį kėlinuką pralaimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 64:105. Nugalėtojų gretose pirmais smukais Ignas Mikulis (27 tšk., 17 atk.kam., 8 rez.perd.). Šis žaidėjas buvo netoli solidaus trigubo dublio. Pralaimėjusiems Ignas Špakauskas įmetė 24 taškus.

Geriausi savaitės pasirodymai:

Naudingiausiai pasirodė Audrius Jakštonis (,,Žemkausta-Alvameta") surinkęs  54 naudingumo balus. Verta paminėti ir Igną Mikulį iš ,,TPA-Elmenhorster",  kuris surinko 47 naudingumo balus.

Rezultatyviausias rungtynes sužaidė Justinas Kursevičius  (,,Roda" ), pelnęs 33  taškus.

Daugiausiai kamuolių atkovojo Audrius Jakštonis  (,,Žemkausta-Alvameta") -  22.

Geriausiai komandos draugams kamuolius skirstė Robertas Gurskas  ir Ignas Mikulis (,,TPA-Elmenhorster"), atlikę po 8 rezultatyvius perdavimus.