Devintoji čempionato savaitė pasižymėjo atkakliomis rungtynėmis iki finalinės sirenos 581

Trečioji KK "Žiežmariai" pergalė iš eilės, įveikta "Žemkausta-Alvameta" komanda

Devintoji čempionato savaitė prasidėjo Rumšiškėse. Aikštelės šeimininkai „Žemkausta-Alvameta“ (4/5) susitiko su svečiais iš Žiežmarių KK „Žiežmariai“ (6/3). Rungtynės prasidėjo atkakliai, taškas į tašką, komandos aikštelėje kovojo dėl kiekvieno centimetro,  pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 19:23, svečių naudai. Antrajame ketvirtyje žiežmariečiai ir vėl buvo vienu žingsniu priekyje ir prieš ilgąją pertrauką susikrovė 9 taškų pranašumą (34:43). Antrojoje rungtynių dalyje „Žemkausta-Alvameta“ komandai niekaip nepavyko sugaudyti varžovų, kurie atakas rezgė sėkmingiau ir laimėjo antrąją rungtynių pusę rezultatu 26:48. Galutinis rungtynių rezultatas – 60:91, žiežmariečių naudai. „Žemkausta-Alvameta“ komandoje daugiausiai, 12 taškų pelnė Paulius Kazlauskas. KK „Žiežmariai“ gretose 25 taškus surinko Laimonas Alionis.

Vos šešiese žaidę KK "Žiedas" išsivežė pergalę iš "Sporto centras" komandos aikštelės

Ketvirtadienį (Gruodžio 12) Elektrėnuose susitiko „Sporto centras“ (4/5) ir svečiai Vievio KK „Žiedas“ (6/3). Verta paminėti, jog svečiai į šias rungtynes atvyko vos šešiese, kai tuo tarpu oponentai į dvikovą surinko dešimt žaidėjų. Rungtynes komandos pradėjo daugiau dėmesio skirdamos gynybai, kas atsispindėjo pirmojo kėlinio rezultate – 17:14, aikštelės šeimininkų naudai. Antrajame kėlinyje žaidimo vadžias į savo rankas perėmė svečiai, kuriems prieš ilgąją pertrauką pavyko persverti rezultatą į savo pusę – 33:35. Pagavę teisingą energinę bangą svečiai ir trečiajame ketvirtyje pelnė daugiau taškų nei varžovai, kas reiškė, kad prieš lemiamą ketvirtį KK „Žiedas“ pirmavo rezultatu 43:54. Paskutiniame ketvirtyje viskas apsivertė aukštyn kojomis, galbūt išryškėjo ir atsarginių suolelio trumpumo problema. Paskutinį ketvirtį „Sporto centras“ komanda laimėjo rezultatu 26:18, tačiau to nepakako pasiekti pergalei. Rungtynes rezultatu 69:72 laimėjo KK „Žiedas“. Aikštelės šeimininkų gretose 18 taškų pelnė Konstantinas Bakanovas. Svečių gretose rezultatyviausiai pasirodė Mindaugas Stoškus – 20 taškų.

Penktadienį, tryliktą ,,Megalinija“ pergalę iškovojo pataikę tik vieną baudą

Kiek netradiciniu laiku EKKL varžyboms gruodžio 13 dieną, penktadienį Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje susitiko nominalūs aikštelės šeimininkai komanda Megalinija (6/3) bei svečių teisėmis žaidusi kita Kaišiadorių komanda ,,Vytis“(0/9). Intriga šiuose rungtynėse kaip ir dažnai būna kai žaidžia komanda ,,Vytis“ buvo tik pirmą kėlinį, kurį aikštės šeimininkai laimėjo vos 4 taškais 19:15. Nuo antro kėlinio vieno iš naudingiausių ir rezultatyviausių lygos žaidėjų Luko Aleksiūno vedami komanda ,,Megalinija“ šovė į priekį ir jau po antro kėlinio turėjo 16 taškų persvarą, kuri buvo pakankama laimėti rungtynes. Po trečio kėlinio persvara perkopė dvidešimties taškų ribą. Tai išsprendė beveik visus klausimus kalbant apie rungtynių nugalėtoją. Ketvirtajame kėlinyje komanda ,,Vytis“ nesileido visiškai triuškinama ir rungtynes pralaimėjo rezultatu 62:82. Verta paminėti, kad ,,Megalinija“ gan užtikrintą pergalę iškovojo įmetę tik vieną baudą iš 14. Nugalėtojų gretose išsiskyrė net 33 taškus įmetęs jau minėtas Lukas Aleksiūnas. Verta paminėti, kad šis žaidėjas įmetė net 15 dvitaškių, kas yra šio sezono lygos rekordas. Pralaimėjusių gretose 13 taškų įmetė Egidijus Žagaras.

Brolių dvynių Manto ir Mariaus Radvilų rezultatyvumas ,,TPA-Elmenhorster“ pergalės iškovoti nepadėjo

Sekmadienio vakarą paskutinėse turo rungtynėse susitiko aikštes šeimininkai ,,TPA-Elmenhorster“ (4/5) prieš svečius komandą KK ,,Rumšiškės“ (7/2). Rungtynes spurtu 5:0 pradėjo aikštės šeimininkai lygos bronzos medalio laimėtojai. Neilga trukus svečiai iš Rumšiškių jau parodė savo čempionišką charakterį ir įsiveržė į priekį 8:5. Vėliau visą kėlinį vyko taškų lenktynės, kuriose į priekį nepabėgo nei viena komanda ir po pirmo kėlinio švieslentėje degė rezultatas 17:17. Antrajame kėlinuke atitrūkti bandė KK ,,Rumšiškės“ bet įgyti saugesnio bei didesnio nei 9 taškų pranašumo jiems prieš ilgąją petrauką įgyti nepavyko. Trečiajame kėlinyje rezultatyvumu daugiausia brolių Manto ir Mariaus Radvilo pastangomis tiesiog sprogo aikštės šeimininkų komanda, kuri per kėlinį įmetę net 32 taškus, bei po trečio kėlinio jau pirmavo 6 taškais. Ketvirtajame kėlinyje KK ,,Rumšiškės“ pradėjo žymiai geriau ir kibiau gintis ir tai leido šiai komandai priversti daryti savo vyresnius varžovus klaidas kartais ir lygioje vietoje ir tai lėmė kad įmetė šiame kėlinyje tik 9 taškus, o įmetę 18 svečiai įsivežė iš Kaišiadorių sunkią pergalę rezultatu 81:78. Nugalėtojų gretose vėl rezultatyviausiai žaidė 23 taškus įmetęs Mantas Gudeliauskas. Pralaimėjusiems Marius Radvilas pelnė 32 taškus.

KK ,,Roda" vos išnešė sveiką kailį rungtynėse su jaunaisiais Kaišiadorių krepšininkais

Pirmajame sekmadienio mače susitiko lygos lyderiai aikštės šeimininkų teisėmis žaidę  jaunieji ,,Kaišiadorys ŠSPC-Savex“(2/7) bei lygos lyderiai KK ,,Roda“ (8/1).  Į rungtynes pastarieji delegavo tik 6 žaidėjus. Tai buvo šansas gausiau  susirinkusiems  jauniesiems varžovams pabandyti iškovoti dar vieną galbūt ne visai planuotą pergalę. Pirmajame kėlinyje vyko gynybinis ir nerezultatyvus žaidimas ir pirmas kėlinys baigėsi rezultatu 13:13.  Antrajame kėlinyje KK ,,Roda“ ,,užkūrė“  savo  puolimo mašiną ir laimėjo kėlinį dešimties taškų persvara, bet tai nereiškia, kad tai leis komandai ramiai jaustis antrojoje mačo dalyje. Antrojoje pusėje jaunieji Kaišiadorių  krepšininkai klausydami reiklaus trenerio Justino Kursevičiaus nurodymų visais įmanomomis jėgomis bandė vytis varžovus, tačiau iki galo pavyti  nepavyko ir rungtynių pabaigą ramiau sužaidę KK ,,Roda“ laimėjo rungtynes rezultatu 74:70 ir įsirašė jau aštuntąją pergalę, kas leido komandai dar savaitę išlikti pirmojoje turnyrinės lentelės vietoje. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 20 taškų įmetęs Jonas Grenda. Jam puikiai talkino 16 taškų įmetęs ir 17 kamuolių atkovojęs Edvinas Morkūnas. Pralaimėjusių gretose daugiausia taškų, tai yra 18 pelnė Tomas Šalna.

Geriausi savaitės pasirodymai:

Naudingiausiai pasirodė Lukas Aleksiūnas iš („Megalinija“) komandos, surinkęs 40 naudingumo balų.

Rezultatyviausias rungtynes sužaidė taip pat Lukas Aleksiūnas („Megalinija“), pelnęs 33 taškus.

Daugiausiai kamuolių atkovojo Edvinas Morkūnas (KK ,,Roda"), sugriebęs 17 atšokusių kamuolių.

Geriausiai komandos draugams kamuolius skirstė Mantas Gudeliauskas (KK “Rumšiškės“), atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.