Kol kas aišku, kad čempionate dar visiškai niekas neaišku

Kol kas aišku, kad čempionate dar visiškai niekas neaišku 578

Septintas turas – dar šešerios rungtynės, iš kurių dvejos transliuotos tiesiogiai. Sezono rekordais ir antirekordais pažymėta savaitė. Bei didelė sumaištis turnyrinės lentelės viduryje.

SK „Centauras“ gavo pamokų iš čempionato lyderių KK „Roda“

Paskutinė rudens savaitė pradėtas net trejomis dvikovomis. Pirmosios dienos rungtynės vyko Elektrėnuose, kur susitiko aikštelės šeimininkai SK „Centauras“ (1/6) ir svečiai, čempionato lyderiai, KK „Roda“ (6/1). Rungtynės prasidėjo apylygiai, o per pirmąsias 10 minučių nei vienai komandai nepavyko pabėgti į priekį solidesniu skirtumu. Po pirmojo kėlinio 2 taškų pranašumą turėjo svečiai. Antrajame kėlinyje čempionato lyderiai įjungė aukštesnę pavarą ir nutolo nuo varžovų, kas leido prieš ilgąją pertrauką susikrauti 18 taškų pranašumą (28:46). Po ilgosios pertraukos žaidimas aikštelėje nepasikeitė – KK „Roda“ vyrukai nemažindami apsukų tolo nuo varžovų ir prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo daugiau nei įtikinamai – 43:74. Kadangi paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas, komandos žaidė apylygiai, o ketvirtis baigėsi rezultatu 20:24, kas reiškė, kad rungtynes rezultatu 63:98 laimėjo KK „Roda“. Aikštelės šeimininkų gretose rezultatyviausiai pasirodė Rapolas Bielskis, pelnęs 22 taškus. KK „Roda“ gretose, taip pat 22 taškus pelnė, Karolis Kursevičius.

Rungtynių transliacija: [vaizdo įrašas]

KK „Žiedas“ apgynė savo tvirtovę prieš „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“

Antroji dvikova visų akis nukreipė į Vievį, kur susitiko aikštelės šeimininkai KK „Žiedas“ (5/2) ir jaunieji svečiai iš Kaišiadorių „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ (2/5). Rungtynes su didesne energija ir nusiteikimu pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie per pirmąsias 10 minučių susikrovė solidų 8 taškų pranašumą. Antrajame kėlinyje žaidimas kiek išsilygino ir ketvirtis baigėsi vos 2 taškų skirtumu (20:18). Po dviejų kėlinių, dviženkliu taškų skirtumu (46:36) pirmavo aikštelės šeimininkai. Po ilgosios pertraukos aikštelės šeimininkai vėl šovė į priekį, kas leido prieš lemiamą ketvirtį susikrauti 20 taškų pranašumą (67:47). Ketvirtajame kėlinyje beliko „sudėlioti taškus ant i“, tad KK „Žiedas“ žaidėjai paleido žaidimo vadžias, kas leido jauniesiems kaišiadoriečiams laimėti ketvirtį 18:23, tačiau rungtynių nugalėtojo tai nepakeitė. Rungtynes, rezultatu 85:70 laimėjo KK „Žiedas“. Aikštelės šeimininkų gretose nesulaikomai žaidė Mindaugas Stoškus, kuris pelnė 26 taškus ir atkovojo 16 kamuolių. Svečių gretose daugiausiai, 28 taškus, pelnė Tomas Šalna.

Nepadori žiežmariečių pergalė prieš KK „Vytis“

Trečiojoje, antradienio, dvikovoje susitiko KK „Žiežmariai“ (4/3) ir svečiai KK „Vytis“ (0/7). Jaunieji kaišiadoriečiai yra vienintelė komanda čempionate nepatyrusi pergalės džiaugsmo, šios rungtynės galbūt ir negalėjo būti tos, kurias pavyks laimėti, bet tai dar vienas geras šansas kaupti neįkainojamą žaidybinę patirtį su vienais iš lygos mohikanų. Pirmajame kėlinyje žiežmariečiai sudaužė visas jaunimo viltis – ketvirtis laimėtas rezultatu 24:6. Lengvas nokdaunas, tačiau tai buvo ne pabaiga. Antrajame kėlinyje žiežmariečiai gynyboje sužaidė tiesiog idealiai, praleido vos 2 taškus (12:2). Po ilgosios pertraukos grįžusios komandos savo žaidime drastiškų pasikeitimų neparodė. Žiežmariečių dominavimas ir daugiau nei įtikinama pergalė rezultatu 82:23. Aikštelės šeimininkų gretose daugiausiai taškų pelnė Arvydas Pūras – 21. Svečių komandoje 8 taškais pasižymėjo Mantas Blaževičius.

Sėkmingas ketvirtasis kėlinys lėmė KK „Rumšiškės“ pergalę prieš „Megalinija“ komandą

Lapkričio 28, dar viena EKKL rungtynių diena, per kurią sužaisti du susitikimai. Pirmajame, Rumšiškėse, susitiko aikštelės šeimininkai KK „Rumšiškės“ (5/2) ir svečiai iš Kaišiadorių „Megalinija“ (4/3). Rungtynes komandos pradėjo kiek susikausčiusios, sunkiai sekėsi rinkti taškus ir pirmasis ketvirtis baigėsi nerezultatyviai, 13:12 aikštelės šeimininkų naudai. Rungtynėse pirmieji nubudo rumšiškiečiai, kas leido antrajame kėlinyje susikrauti dviženklį pranašumą (36:25). Po ilgosios pertraukos nubudo ir svečiai, kuriems pavyko laimėti ketvirtį rezultatu 11:18 ir prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 4 taškai (47:43). Lemiamą, ketvirtąjį, ketvirtį sėkmingiau sužaidė praėjusio sezono čempionai KK „Rumšiškės“, kurie laimėdami kėlinį 22:16, šventė pergalę rezultatu 69:59. Čempionu gretose rezultatyviausiai sužaidė Arvydas Ivanauskas, pelnęs 20 taškų. „Megalinija“ komandoje 18 taškų pelnė, rumšiškiečių pristabdytas, Lukas Aleksiūnas.

Galingas Giedriaus Prabulio žaidimas nutraukė „Sporto centras“ pergalių seriją

Antrojoje, lapkričio 28, dvikovoje susitiko Elektrėnų „Sporto centras“ (4/3) ir svečiai „Žemkausta-Alvameta“ (3/4). Elektrėniškiai suradę teisingą žaidimo schemą – laimėtos trejos paskutinės rungtynės, šį kartą laukė buksuojantys „Žemkausta-Alvameta“ vyrukai. Rungtynes labiau susikaupę pradėjo svečiai, kuriems per pirmąjį kėlinį pavyko atitrūkti 8 taškų skirtumu (17:25). Antrajame kėlinyje komandų žaidimas išsilygino – ketvirtis baigėsi rezultatu 19:20, kas reiškė, jog svečiai pirmavo rezultatu 36:45. Po ilgosios pertraukos elektrėniškiams taip ir nepavyko persverti rungtynių eigos į savo pusę – laimėtas trečiasis kėlinys 19:18 buvo menka paguoda, kadangi rungtynės pralaimėtos 68:81. „Sporto centras“ komandoje daugiausiai, 21 tašką, pelnė Tomas Brazinskas. Svečių komandoje nesulaikomai žaidė ir trigubą dublį surinko Giedrius Prabulis – 47 taškai, 12 atkovotų kamuolių, 10 išprovokuotų pražangų.

Nerezultatyvioje kaišiadoriečių akistatoje pergale džiaugėsi KK „Statyba“

Paskutinėse, septintojo turo, rungtynėse susitiko dvi Kaišiadorių miesto komandos – aikštelės šeimininkai KK „Statyba“ (5/2) ir svečių teisėmis žaidę, praėjusių metų bronzos medalininkai, „TPA-Elmenhorster“ (3/4). Dviejų, apylygių komandų susitikimas, kuriame neaišku kas iškovos pergalę. Rungtynes komandos pradėjo nervingai – sunkiai sekėsi rinkti taškus, galbūt prie to prisidėjo varžovai, o galbūt ir energijos trūkumas po penktadienio diskotekų. Pirmosios 10 minučių baigėsi nerezultatyviomis lygiosiomis 13:13. Antrajame ketvirtyje komandos išsibėgėjo, o taikiklius greičiau prisiderino aikštelės šeimininkai, kas leido prieš ilgąją pertrauką išsiveržti į priekį 3 taškais (31:28). Po ilgosios pertraukos KK „Statyba“ žaidėjai nemažino apsukų ir didino pranašumą. Prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį aikštelės šeimininkai pirmavo jau dviženkliu skirtumu (50:40). Paskutiniame kėlinyje vėl dominavo gynyba, kas buvo ne į naudą svečiams. Rungtynes, rezultatu 60:53 laimėjo KK „Statyba“, kurių gretose daugiausiai taškų pelnė Rokas Klabis – 18. „TPA-Elmenhorster“ komandoje 12 taškų pelnė Kazimieras Motiekaitis.

Geriausi savaitės pasirodymai:

Naudingiausiai pasirodė Giedrius Prabulis iš „Žemkausta-Alvameta“ komandos, surinkęs 46 naudingumo balus.

Rezultatyviausias rungtynes sužaidė taip pat Giedrius Prabulis („Žemkausta-Alvameta“), pelnęs 47 taškus.

Daugiausiai kamuolių atkovojo Deividas Leonavičius (KK „Statyba), sugriebęs 22 atšokusius kamuolius.

Geriausiai komandos draugams kamuolius skirstė Ignas Mikulis iš „TPA-Elmenhorster“, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus.