Taškų lenktynes, po pratęsimo, laimėjo „Žemkausta-Alvameta“

Taškų lenktynes, po pratęsimo, laimėjo „Žemkausta-Alvameta“ 529

Kovo 26 dienos vakarą Elektrėnų profesinio rengimo centro sporto salėje pečius surėmė EKKL II etapo B grupės komandos – aikštelės šeimininkai SK „Centauras“ (3/1) ir svečiai „Žemkausta-Alvameta“ (4/1). Nors rungtynės buvo žaidžiamos antradienį, tačiau komandoms pavyko surinkti gana pilnas sudėtis – abi komandos delegavo po 8 savo žaidėjus.

Rungtynės prasidėjo visiškai lygiai, sužaidus pusę pirmojo ketvirčio nei vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros. Antrojo pirmojo kėlinio pusė buvo linksmesnė žiūrovams, tai vienai, tai kitai komandai pavykdavo pabėgti į priekį, tačiau varžovai greitai sumažindavo pranašumą. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė labiau patyrę svečiai, kurie pirmąsias 10 minučių laimėjo rezultatu 27:22. Antrojo kėlinio pradžia vyko kaip pirmojo. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o skirtumas nei didėjo, nei mažėjo. Sužaidus 2 minutes, prasidėjo SK „Centauras“ sausa atkarpa 10:0, kuri leido išsiveržti į priekį 6 taškais (38:32). Likusią antrojo ketvirčio dalį vyko draugiškas apsikeitimas taikliomis atakomis. Antrąjį ketvirtį laimėjo aikštelės šeimininkai, rezultatu 31:18. Bendras rezultatas po dviejų kėlinių tapo 53:45 SK „Centauras“ naudai.

Antroji rungtynių dalis daug intrigos į rungtynes neįnešė, nes abi komandos žaidė stabiliai gerai puolime ir blogai gynyboje, kas leido skirtumui išlikti stabiliam. Tik ketvirčio pabaigoje aikštelės šeimininkai netikėtai užpuolė svečius ir susikrovė dviženklį pranašumą. Po trijų kėlinių rezultatas tapo 79:69. Turint 10 taškų deficitą, „Žemkausta-Alvameta“ ginklų dar tikrai nesudėjo. Likus žaisti 1:36 pagaliau svečiams pavyko išlyginti rezultatą (91:91). Ir nors buvo pavykę išsiveržti į priekį, aikštelės šeimininkai rezultatą išlygino ir teko žaisti pratęsimą. Papildomas 5 minutes geriau sužaidė labiau patyrę ir šaltesniais nervais apsiginklavę svečiai, kurie pratęsimą laimėjo rezultatu 14:9 ir šventė sunkią pergalę rezultatu 102:107 (22:27, 31:18, 26:24, 14:24, 9:14).

Skaičiai: tradiciškai komandų taiklumo ar atkovotų kamuolių skirtumo šiose rungtynėse nebuvo. Vienintelis skirtumas tarp komandų matosi blokuotų metimų grafoje – SK „Centauras“- 4 blokuoti metimai, „Žemkausta-Alvameta“ – 0. Net bendras komandų efektyvumas yra beveik identiškas – aikštelės šeimininkų – 108 naudingumo balai, svečių – 106.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė SK „Centauras“ atstovas Lukas Jančiauskas, kuris surinko 34 naudingumo balus.

SK „Centauras“ pasižymėjo: Nerijus Kaminskas 26 tšk. (6 atk. kam., 27 naud. b.), Luaks Jančiauskas 22 tšk. (12/17 baud. b., 11 atk. kam., 11 išpr. praž., 34 naud. b.), Danielius Baslyk 21 tšk. (12 atk. kam., 8 rez. perd., 6 kl., 8 išpr. praž., 29 naud. b.).

„Žemkausta-Alvameta“ komandoje pasižymėjo: Giedrius Prabulis 30 tšk. (10/20 dvit. met., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 28 naud. b.), Mantas Maslenikovas 27 tšk. (5/13 trit. met., 7 atk. kam., 5 kl., 25 naud. b.), Audrius Jakštonis 26 tšk. (11 atk. kam., 23 naud. b.).

Rungtynių akimirkos (Titas Pacauskas): [nuotraukų galerija]