VI Turo apžvalga: Manto Maslenikovo šou, ,,TPA" naujoko debiutas, bene gražiausios sezono rungtynės 424

Mėnesių sandūroje vykęs EKKL VI turas vėl padovanojo gausybę gražių dvikovų bei įsimintinų akimirkų, tad tradiciškai atrinkome svarbiausius įvykius, ir  sudėjome juos į naujo tipo savaitės apžvalgą.

Savaitės rungtynės. Paskutinę lapkričio dieną į EPMC salę vykusias rungtynes Elektrėnuose, negausiai susirinkę žiūrovai, tarp kurių ir trys "Bauwerk-Boen" komandos atstovai, išvydo tikrą krepšinio dramą, unikalų Manto Maslenikovo pasirodymą, metimą išplėšušį pratęsimą ir sunkią "PGT (3-3) pergalę prieš "Palomenė-Žemkausta" (2-4) galutiniu rezultatu 93:91 (14:14,16:26,18:18,28:18, pr. 17:15). Viso susitikimo metu "Palomenė-Žemkausta" vedama komandos lyderio Manto Maslenikovo, kontroliavo rungtynių eigą sau palankia eiga. Nors po pirmojo kėlinuko komandos išsiskyrė taikiai (14:14), tačiau antrojo gale spurtavę svečiai susikrovė 10 taškų persvarą prieš didžiąją pertrauką (40:30). Ją išlaikė iki ketvirtojo kėlinio galo (76:67), tačiau šioje rungtynių stadijoje sustojo. Likus 53 s iki ketvirtojo kėlinio pabaigos P. Kazlausko pražanga, o K. Bakanovo, M. Zaikausko ir E. Ašmenos (pastarasis įmetė su ketvirtojo kėlinio sirena) taiklūs dvitaškiai metimai komandas privertė žaisti pratęsimą, kuriame sėkmė jau lydėjo "PGT".

Nugalėtojų  komandoje išsiskyrė jau minėtas E. Ašmena (24 tšk., 11/15 baudų metimai, 5 at. kam.) ir spurto iniciatorius K. Bakanovas (21 tšk., 7/11 baudų metimų, 10 at. kam.). 13 taškų surinko A. Bukauskas, 12  - E. Ramonas (8 at. kam.)

Palomenė-Žemkausta" išsiskyrė unikalų pasirodymą surengęs M. Maslenikovas (41 tšk., 2t. 9/15, 1t. 11/16, 10 at. kam., 6 rez. perd, 50 naud . balų) ir A. Ščerba (23 tšk., 11 at. kam.).

Skaičius-116. Tiek taškų į varžovų krepšinį įmetė ,,TPA" komanda pasiekdama šio sezono vienos komandos įmestų taškų  rekordą EKKL.

Savaitės MVP.  Juo šią savaitę tapo ,,Palomenė-Žemkausta" atstovas Mantas Maslenikovas. Šis žaidėjas su komanda išvykos  rungtynėse su ,,PGT" įmetė net 41 tašką taip pasiekdamas šio sezono rezultatyvumo rekordą. Taip pat jis surinko 50 naudingumo balų ir tai yra antras geriausias pasirodymas šiame sezone. Iki ,,Bauwerk-Boen" atstovo Raimondo Sadkausko pasiekto aukščiausio naudingumo balo šiame sezone jam pritrūko tik 4 naudingumo balų.

Savaitės debiutas.  Juo šią savaitę tampa ,,TPA" komandos atstovas Egidijus Plenta. Šis žaidėjas  dar nėra žaidęs mūsų lygoje. Džiugu, kad lyga pildosi pajėgiais žaidėjais. Šis ,,TPA" naujokas debiutiniame savo mače pelnė 22 taškus dvitaškius mesdamas aukštu 78 procentų taiklumu. Taip pat šis 196 cm žaidėjas dar atkovojo ir 13 kamuolių bei surinko net 39 naudingumo balus kas yra antras rezultatas šiame ture ir vienas geriausių visame šiu metų lygos sezone.

Savaitės jaunasis talentas. Šio apdovanojimo šią savaitę  nusipelno taip pat ,,TPA" atstovas Ignas Mikulis. Šis Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos abiturientas   šią savaitę į varžovų krepšį suvertė net 34 taškus. Be to atkovojo 13 kamuolių ir atliko 7 kamuolius bei surinko 34 naudingumo balus. Šie skaičiai geriausias šio žaidėjo pasirodymas per visą savo EKKL žaidimo istoriją. Šiam žaidėjui vasaros perėjimų langas iš tuometės KK ,,Statyba"  komandos į lygos naujokų ,,TPA" gretas išėjo į naudą. Šioje komandoje žaidėjas gauna visas galimybes atskleisti savo potencialą. Krenta į akis, kad šio žaidėjo rezultatyvumas pakilo beveik dvigubai (Nuo 12,1 taško iki 22,8 taško per rungtynes). Toks rezultatyvumas leidžia žaidėjui šiuo metu būti net antroje vietoje rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše. Naudingiausių žaidėjų sąraše užimama gan aukšta 6 vieta.  Kituose asmeninėse  statistikos grafuose šio žaidėjo rodikliai ir gi gan ženkliai pagerėjo.

Jaunimo mūšis. Tai Lapkričio 27 d. rungtynės tarp SK "Centauras (1-5) ir "Kaišiadorys ŠSPC-Savex" (0-5) kur  pirmus du kėlinius kėlinius dominavo vieni, antrus du - jau kiti, o galiausiai nelengvą pergalę čempionate iškovojo elektrėniškiai rezultatu 70:56 (23:8, 19:13, 16:16, 12:19).

Abi komandos šiose rungtynėse žaidė greitą krepšinį, daug atakavo į krepšį (SK "Centauras išmetė 110 metimų, o "Kaišiadorys ŠSPC-Savex" - 94) ir dažnai klydo (atitinkamai 24 ir 20 klaidų). Abi pademonstravo savo charakterį ir abi iškovojo savotiškas pergales: SK "Centauras" pirmąją pergalę sezone, o svečiai iš Kaišiadorių - mažiausiu, 14 tšk. skirtumu, pralaimėjo rungtynes varžovams. Pagrindiniai namų komandos pergalės ginklai - atkovoti kamuoliai, rezultatyvūs perdavimai ir sėkmingas Luko Jančiausko žaidimas.

SK "Centauras" gretose išsiskyrė: Lukas Jančiauskas (21 tšk.; 14 at. kam. 32 naud. balai), Nerijus Kaminskas (13 tšk.; 8 at. kam.) ir  Rapolas Bielskis (10 tšk.)

"Kaišiadorys ŠSPC-Savex" naudingiausi žaidėjai: Martynas Stralys (10 tšk.), Justas Kareckas (9 tšk.) ir Martynas Žilionis (9 tšk.).

Savaitės kuriozas. Tai  pamiršimas įregistruoti į rungtynes atvykusį ir pasiruošusi žaisti  ,,Roda" įžaidėją Gediminą Marčiukaitį. Tokį pokštą jam iškrėtė komandos draugas Justinas Kursevičius. Gerai, kad komandai tai nekainavo pergalės.

Nukeltos. Ketvirtadienio vakarą Rumšiškėse įvyko vienos nukeltos V turo rungtynės, kuriose susitiko aikštės šeimininkų komanda KK ,,Rumšiškės" prieš svečius iš Elektrėnų ,,Bauwerk-Boen". Čia nuo pat rungtynių pradžios atitrūkę dviženkle persvara rumšiškėnai ją išlaikę iki pat rungtynių pabaigos ir iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 65:51.